SYNBIOTYKI

SYNBIOTYKI

Dziś króciutko o tym czym są SYNBIOTYKI. Wielu z Was spotkało się na pewno z tym pojęciem przy okazji probiotyków i prebiotyków.

      W dzisiejszych czasach wielu z nas ma ubogą florę bakteryjną – głównie ze względu na złe odżywianie, ale nie tylko. Naszą mikroflorę tak naprawdę uszkadzamy każdego dnia. Przetworzone jedzenie, przewlekły stres, silne, traumatyczne przeżycia, czy chociażby zanieczyszczenia srdowiska wpływają na jej stan. Dlatego tak ważne jest aby dostarczać naszemu organizmowi probiotyki, o których można poczytać więcej klikając w link: https://comebacktolife.pl/2019/08/28/czym-są-probiotyki-i-jak-wybrać-te-najlepsze/.

    Synbiotyki to połączenie w jednej kapsułce dobrych bakterii (probiotyków) z pożywką niezbędna dla ich wzrostu czyli prebiotykiem. Osoby, które chciałyby zgłębić wiedzę na temat prebiotyków proszę kliknijcie w link: https://comebacktolife.pl/2019/08/28/czym-są-prebiotyki/

Synbiotyk w postaci kapsułki dociera aż do jelita grubego, bowiem to tam jest miejsce bytowania naszych przyjaznych bakterii. Prebiotyk zawarty w kapsułce staje się dla nich pożywieniem, dzięki czemu nasze dobroczynne bakterie mogą rosnąć i się rozmnażać.

W zależności od wiodącej jednostki chorobowej mądrze jest najpierw wykonać badanie, które ma na celu określenie braków w naszej florze jelitowej, następnie zwrócić się do kompetentnego lekarza który wskaże nam drogę powrotu do zdrowia oraz zastosuje probiotykoterapię celowaną, czyli taką która ma na celu uzupełnienie naszej mikroflory takimi szczepami, jakich nam brakuje.

PIŚMIENNICTWO:
1.B.A.Dąbrowska, Dieta warzywno – owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej, Wydawnictwo WAM, Warszawa 2018, s. 80
2. L. N. Aurell, M. Clase – Food Pharmacy, Wydawnictwo Otwarte, Krakow 2017, s. 31Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *